20 let zkušeností a stovky postavených zimních zahrad zaručují vaši spokojenost!

 Naše zimní zahrady jsou určeny k celoročnímu obývání a jsou vítaným rozšířením obytné plochy. Tomu odpovídá tepelná izolace stěn, stropu a zejména provedení všech konstrukčních detailů. Velkou výhodou dřeva je právě výborná tepelná izolace ve všech směrech i ve všech detailech. Dřevo rovněž minimálně tepelně pracuje (oproti plastu či hliníku je teplotní roztažnost zanedbatelná) a proto je zárukou výborné rozměrové stability po celý rok. Tato rozměrová stálost se výrazně projeví zejména při délkách nad 150 cm. Výsledkem je těsnost všech detailů a tedy žádné zatékání, žádné ztráty tepla netěsnostmi.

Teplice

 Konstrukce zimní zahrady je zhotovena z třívrstvých a vícevrstvých stabilizovaných dřevěných hranolků (typ EURO). Stropní nosníky jsou dimenzovány podle rozpětí a sklonu a podle způsobu zasklení a tomu odpovídajícímu zatížení. Horní strana stropních profilů je zcela chráněna před povětrností klempířským plechováním. Toto řešení umožňuje použit širokou škálu materiálů: eloxovaný barevný hliníkový plech, měď, TiZn, Zn či poplastovaný pozink.

Zasklení stropu je ve dvou základních alternativách:
 a) zasklení pětivrstvým polykarbonátem síly 25 mm s UV filtrem. Na vyžádání je možné dodat i v kouřovém provedení. V případě jižní expozice navrhujeme speciální úpravu VENETIAN (s bílými proužky) na odrážení nadměrného slunečního záření.
 b) zasklení izolačním sklem (spodní sklo je bezpečnostní). V případě použití skla na strop je nutná masivnější konstrukce stropu a je vyšší cena. U jižní expozice se doporučuje jako horní sklo použít reflexní protisluneční sklo zabraňující nadměrnému přehřívání.

Hranice

 Některé zimní zahrady bývají dodávány i s neproskleným stropem (střešní krytina, tepelná izolace, dřevěný obklad nebo sádrokarton). Je možné kombinovat i různé druhy provedení stropu na jedné zimní zahradě.

 Svislé plochy (boční konstrukce) vycházejí svým provedením z velmi kvalitních EURO oken v nejmodernějším provedení. Část stěn bývá pevně zasklena. Rozsah pevně zasklené plochy a otevíravých částí je nutno navrhovat i s ohledem na možnost dostatečného větrání (bývá někdy podceňováno) a možnost umývání.

 Zahrada bývá navržena jako přístavba domu, na terase či balkonu. Zimní zahrada je po našem přesném zaměření a po upřesnění všech detailů vyrobena dle individuální dokumentace. Montáž provádí naše firma na předem připraveném základě. Přesnější popis Vám zpracujeme, pokud nám zašlete alespoň orientační rozměry a Vaší základní představu umístění.

Jílové

 Naše zimní zahrady stavíme od roku 1992. Již v roce 1992 dodáváme řadu ZZ do SRN, po roce 1996 dodáváme ZZ i do Rakouska. Dlouholeté zkušenosti s navrhováním a stavbou dřevěných zimních zahrad, ověřené na desítkách staveb, jsou zárukou spokojeností a bezproblémového užívání. V posledních letech jsme dodali zimní zahrady také v našem okolí: Bohuňovice (okres Olomouc), Dolany (Olomouc), Guntramovice u Budišova nad Budišovkou, Jedlí (Zábřeh), Svatý Kopeček, Hranice, Zlín - Veliková, Ostrava Vratimov. Naše zimní zahrady slouží již řadu let také v Praze a okolí. Zimní zahrady jsou využívány jako součást obývacích pokojů, slouží k pěstování květin, posezení blíž přírodě i jako zastřešené bazény v rodinném domě. Díky vlastnímu, individuálně navrhovanému, projektu, výrobě i montáži, jsme schopni splnit prakticky veškeré Vaše požadavky a postavit Vám zimní zahradu podle Vašich představ.

Created by TomasBezdekW3bdesign 2004|XHTML 1.0 Strict valid|Uses CSS 2.1